person in blue skirt and white sneakers standing on brown wooden floor

Kandidátům se do letošních voleb příliš nechce

Podle dat Českého statistického úřadu letos hodlá v krajských volbách kandidovat podstatně méně lidí, než to mu bylo v minulém volebním období.

(Pokračování textu…)
black click pen beside MacBook Pro on table

Úřad vydal novou metodiku pro vedení účetnictví v kampani

Úřad pro dohled nad stranami změnil metodiku pro započítávání výdajů ve volební kampani v těch případech, kdy se strana nebo kandidát účastní současně krajských a senátních voleb. Už nebude stačit jedna faktura.

(Pokračování textu…)
broken blue ceramic plate

Proč je křížkování kandidátů ve volbách špatný nápad

Minule jsme mluvili o tom, proč váš hlas ve volbách nemusel být platný a kdy „kroužkovat a křížkovat“ své kandidáty. Dnes se podíváme na to, jak snadné je udělením preferenčních hlasů kandidátům uškodit a jak se tomu vyhnout.

(Pokračování textu…)
Web pro krajské volby a senátní volby

7 věcí, které na webu vaší kandidátky nesmí chybět

Krajské a senátní volby se blíží, kandidátky se postupně uzavírají a začíná se řešit jejich prezentace. Jednou z klíčových podmínek kandidatury je volební web, jehož adresu musíte nahlásit úřadu pro kontrolu stran. Co by měl takový web obsahovat, abyste splnili zákonné podmínky a uživatelé na něm našli to, co hledají?

(Pokračování textu…)
person in red cap and red long-sleeved top holding rope

Jak koronavirus změní volební kampaně v roce 2020

Letos půjde běžná praxe volebních manažerů stranou. Zatímco v dosavadních letech se volební kampaně vedly částečně před a především po letních prázdninách, tentokrát se kombinací vlivu pandemie a blízkého data krajských a senátních voleb časování volebních kampaní změní. A to není všechno.

(Pokračování textu…)
Sdílet článek