7 věcí, které na webu vaší kandidátky nesmí chybět

  Web pro krajské volby a senátní volby

Krajské a senátní volby se blíží, kandidátky se postupně uzavírají a začíná se řešit jejich prezentace. Jednou z klíčových podmínek kandidatury je volební web, jehož adresu musíte nahlásit úřadu pro kontrolu stran. Co by měl takový web obsahovat, abyste splnili zákonné podmínky a uživatelé na něm našli to, co hledají?

Zadavatel a zpracovatel

Veškerá prezentace sloužící pro volební kampaň, včetně webu, musí být označena informací o zadavateli a zpracovateli. V praxi se umístění tohoto označení zažilo nejčastěji v podobě oznámení v zápatí webu, které se zobrazuje na každé stránce.

Transparentní účet

Druhým a zároveň posledním zákonným požadavkem je uvedení informací o transparentním účtu. Jak na to? Na stránce s kontaktními údaji uveďte odkaz na transparentní účet. Nezapomeňte na správné označení podle druhu voleb, např. takto:

Transparentní účet pro financování volební kampaně ve volbách do krajských zastupitelstev v roce 2020

Příklad názvu odkazu na transparentní účet pro krajské volby 2020

Transparentní účet pro financování volební kampaně ve volbách do Senátu v roce 2020

Příklad názvu odkazu na transparentní účet pro senátní volby 2020

Lídr

Webu by měla dominovat fotografie lídra kandidátky s heslem volební kampaně, číslem kandidátky a úřadem, o který se kandidáti ucházejí.

Programové priority

Zapomeňte na dlouhé programové litanie. V bodech uveďte, co chcete změnit k lepšímu. Jeden bod, jedna priorita. Buďte konkrétní a struční.

Kandidátka

Od jedničky až po posledního. Fotka, jméno, proklik na profil. A informace o tom, z jakých politických subjektů se kandidátka skládá, včetně jejího vylosovaného čísla.

Profily kandidátů

V bodech vyjmenujte klíčové milníky pracovního života každého kandidáta, které jsou relevantní pro pozici, na kterou kandidují. Nesmí chybět fotka a kontaktní údaje včetně telefonu.

Kontakt

Na koho se mají obrátit média, když se chtějí na něco zeptat? Uveďte e-mail a telefonní číslo zodpovědné osoby.

Krajské a senátní volby 2020

Web ale zdaleka není jediná věc, kterou kandidáti musí ve volební kampani zprovoznit. Jestli vás zajímá víc, stáhněte si zdarma náš ebook, kde popisujeme celý proces krok za krokem.

Co na to říkáte?
Sdílet článek