O Volební poradně

Kdo jsme a proč to děláme

Za projektem Volební poradny stojí tým lidí, kteří chtějí usnadnit lidem v České republice vstup do komunální, krajské i celostátní politiky.

 

Zejména přijetím volebních zákonů se staly nejen krajské a senátní volby pro řadu lidí kvůli obrovskému množství nových právních paragrafů nepřehlednými. My chceme sdílením našich zkušenosti tyhle překážky odstraňovat, protože věříme, že aktivní účast občanů na správě veřejných věcí posouvá naši zemi kupředu.

 

A jak Volební poradna funguje? Je to místo, na kterém zdarma pomáháme kandidátům s otázkami, které se týkají voleb. Především jim radíme v oblasti legislativní úpravy volební kampaně, volebního účetnictví, jak kandidovat ve volbách, doporučujeme osvědčené dodavatele a předáváme naše know how a dobrou praxi z vedení volebních kampaní.

 

Mezi Volební poradnou a koncovými dodavateli existují dohody o spolupráci, ze kterých pro nás plynou různé formy provizí, které využíváme především na provoz poradny. Tazatelům však nikdy nic nenutíme a je zcela na nich, zda naše doporučení využijí.

 

Kdo jsme? Pocházíme z malé komunikační agentury Politinkers a živí nás politická komunikace. Politikům radíme s tím, jak mají komunikovat a pomáháme s volebními kampaněmi. Vedoucím projektu Volební poradny je Karel Kreml, majitel agentury a předseda Klubu politické komunikace.